SZKOŁA PŁYWANIA

Szkoła pływania go-Swim to w opinii Naszych podopiecznych najlepsza szkoła pływania na świecie!

Indywidualne podejście do każdego klienta, niezapomniana atmosfera podczas zajęć, a także serca Naszego zespołu wypełnione pasją do pływania to Nasz znak firmowy!

W skład Naszej kadry go-Swim wchodzą instruktorzy, trenerzy pływania, ratownicy WOPR, którzy za każdym razem, gdy wskakują do wody, wyławiają dla swoich uczniów nieopisane pokłady energii i motywacji do ćwiczeń! Nie boimy się powiedzieć, że Nasza pasja, którą przekazujemy go-Swim’owiczom często zmienia się w prawdziwą miłość do tej dyscypliny. Znikają wszystkie lęki i opory. Dokładnie analizując każdy ruch Naszych uczniów, zanurzeni w wodzie po szyję, stawiamy na technikę wykonywania ruchu, która jest w Naszej ocenie podstawą do doskonalenia pływania i treningu pływackiego.

W Naszej szkole pływania każdy może wybrać formę zajęć:

  • indywidualna – jeśli pragniecie spojrzeć Naszym instruktorom głęboko w oczy i stanąć z nimi jak równy z równym, rzucić wyzwanie lub po prostu potrenować z najlepszymi.
  • grupowa – kameralne grupy liczące od 2-6 osób pozwolą Naszym instruktorom stymulować element pracy w zespole, a jednocześnie bardzo intensywnie doskonalić pływackie umiejętności!
  • elastyczna  – to połączenie formy indywidualnej z grupową. Jeden instruktor – dwójka uczniów – to doskonały łącznik między zajęciami indywidualnymi i grupowymi
  • treningowa – to grupy liczące 4-8 osób, pływające 4 stylami nastawione na pracę nie tylko nad swoją techniką, ale także wytrzymałością, czy szybkością…

 

Nauka
pływania
Doskonalenie
pływania
Trening pływacki
dla młodzieży
Pływanie
korekcyjne
Pływanie
dla dorosłych

Nauka pływania

Szkoła pływania go-Swim to doskonałe miejsce na start pływackiej przygody. Zajęcia z nauki pływania prowadzimy już od 3 r.ż., Podczas pierwszego etapu nauczania staramy się oswoić dziecko ze środowiskiem wodnym, sprawić by Pociecha czuła się w nim bezpiecznie i czerpała radość z przebywania w wodzie. Podczas nauki pływania realizujemy zagadnienia związane z nurkowaniem, skokami do wody, prawidłowym ułożeniem ciała podczas płynięcia z przyborem, prawidłowej pracy nóg, pływanie strzałką oraz samodzielne pływanie na grzbiecie. Etap nauki pływania kończymy opanowaniem płynięcia grzbietem pełnym stylem oraz kraulem z przyborem.

Zajęcia z nauki pływania realizowane są w formie zajęć grupowych, indywidualnych i elastycznych. Grupy liczą maksymalnie 5 osób, podczas każdych zajęć instruktor przebywa z dziećmi w wodzie. Podczas tego etapu nauczania wykorzystujemy cały wachlarz kolorowego sprzętu, dzięki któremu zajęcia w wodzie nie są tylko nauką, ale także dobrą zabawą.

Doskonalenie pływania

To kolejny etap przygody z pływaniem. Podczas jego realizacji uczestnicy poznają kolejne style pływackie tj. żabka i delfin. W pierwszej fazie tego etapu do perfekcji doprowadzamy styl grzbietowy, opanowujemy płynięcie kraulem bez przyboru i po kolei wprowadzamy kolejne style. Podczas zajęć oprócz typowego sprzętu do nauki pływania rozpoczynamy wprowadzanie sprzętu treningowego, dzięki czemu zajęcia są bardziej atrakcyjne. Uczestnicy tych zajęć uczą się także skoku na główkę i nawrotów w wodzie.

Zajęcia z doskonalenia pływania realizowane są w formie zajęć grupowych, indywidualnych i elastycznych. Grupy liczą maksymalnie 6 osób, podczas zajęć instruktor przebywa z dziećmi w wodzie. Ten etap nauczania kończymy uzyskaniem karty pływackiej :)

Trening pływacki dla młodzieży

To już ostatni etap nauki pływania. Podczas jego realizacji doprowadzamy do perfekcji poznane wcześniej style pływackie, skoki i nawroty. Podczas zajęć wykorzystujemy różnorodny sprzęt treningowy, ponieważ na tym etapie nie tylko pracujemy nad techniką, ale także nad siłą, wytrzymałością i wydolnością pływacką. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w grupach od 4 do 8 osób, instruktorzy w zależności od treningu przebywają z uczestnikami w wodzie lub jeżeli jest taka potrzeba, prowadzą trening z płyty pływalni. Podczas treningów uczestnicy podlegają testom pływackim. Przed przystąpieniem do treningów zalecamy wizytę u lekarza, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania zdrowotne.

Każdy uczestnik szkoły pływania go-Swim, który uczestnicy w treningach pływackich i ma ochotę na pogłębianie swoich umiejętności i swojej wiedzy w zakresie pływania, może podczas wakacji dołączyć do organizowanych przez nas szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego. Z dumą patrzymy na naszych podopiecznych zdobywających uprawnienia MRWOPR i RWOPR.

Pływanie korekcyjne

Pływanie korekcyjne to ćwiczenia w środowisku wodnym w pozycji poziomej, zachowujące charakter ruchów lokomocyjnych mające na celu działanie bezpośrednie na te mięśnie, których napięcie uległo zaburzeniu. Pływackie ćwiczenia korekcyjne spełniają funkcję kompensacyjną /profilaktyka/ i korekcyjną /zahamowanie rozwoju wady lub zmniejszenie jej rozległości/.

Specyfika środowiska wodnego stwarza optymalne warunki do:

  • odciążenia osiowego kręgosłupa i stawów (w szczególności kończyn dolnych)
  • zwiększenia sprawności funkcjonowania układu krążenia (poziome ułożenie ciała na wodzie) i układu oddechowego (wzmacnianie mięśni oddechowych, wzrost pojemności życiowej płuc)
  • prawidłowego rozwoju i kształtowania gorsetu mięśniowego
  • terapeutycznego oddziaływania na układ mięśniowy (rozciąganie mięśni przykurczonych i wzmacnianie w pozycji skorygowanej mięśni osłabionych)
  • hartowania organizmu

Korygowanie wad postawy dzięki zajęciom na pływalni jest bardzo lubianą przez dzieci formą terapii. Zajęcia korekcyjne w wodzie pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym, z jednej strony zabawę w wodzie a z drugiej doskonalenie umiejętności pływackich z oddziaływaniem terapeutycznym.

Ze względu na specyfikę i różnorodność schorzeń, zajęcia korekcyjne realizujemy w oparciu o formę zajęć indywidualnych. Po konsultacji z Państwa lekarzem dla każdego uczestnika ustalany indywidualny zestaw ćwiczeń pod kątem określonej wady postawy.

Pływanie dla dorosłych

Zajęcia z pływania dla dorosłych realizujemy także na różnych etapach: nauki, doskonalenia i treningu. W zależności od potrzeb klienta dostosowujemy formę zajęć i ich zakres. Staramy się z pełnym profesjonalizmem i zaangażowanie sprostać każdemu zadaniu. Zajęcia dla dorosłych realizujemy w formie zajęć indywidualnych, grupowych i elastycznych. Nowością są treningi pływackie dla dorosłych .

Są to zajęcia dla tych, którzy pływanie traktują nie tylko jako hobby, ale sposób na życie! Nasi trenerzy pomogą przy układaniu planów treningowych, przygotowywaniu się do poważniejszych zmagań takich jak zawody pływackie, triathlon, maratony pływackie, open water.

Dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z pływaniem także przygotowaliśmy specjalny program treningowy, natomiast dla osób chcących zwiększyć swoje umiejętności pływackie mamy przygotowany cały wachlarz ćwiczeń i zadań, które nie tylko doprowadzą technikę do perfekcji, ale także pokarzą, że w środowisku wodnym można się super bawić :)

 

Nasze pływalnie

ul. Gubinowska 28/30

ul. Wiertnicza 26

UL. BARCELOŃSKA 8

ul.Kasprzaka 1-3
(Pływalnia Delfin)

rozpoczęcie semestru 11 IX 2023 11 IX 2023 11 IX 2023 11 IX 2023
zakończenie semestru 12 I 2024
dni wolne od zajęć 1 XI 2023, 11 XI 2023, 21-31 XII, 1 I 2024, 6 I 2024
formy prowadzonych zajęć indywidualne,
grupowe,
elastyczne
grupowe indywidualne,
grupowe
indywidualne,
grupowe,
elastyczne
w jakich dniach można nas spotkać poniedziałek-piątek: 18:00-21:00,
sobota: 9:00-14:00,
wtorek, 18:00-21:00 poniedziałki, środy i piątki 17:30-21:00 poniedziałki i czwartki 17:00-20:00 oraz wtorki 17:00-19:30
czas trwania zajęć 45min 30min/45 min 45min 45 minut, 30 minut
cena zajęć 73zł zajęcia grupowe
70zł zajęcia grupowe dla rodzeństwa
120zł zajęcia indywidualne
85zł zajęcia elastyczne/os
73zł zajęcia grupowe
70zł zajęcia grupowe dla rodzeństwa
120zł zajęcia indywidualne
73zł zajęcia grupowe
70zł zajęcia grupowe dla rodzeństwa
Lekcja 30 minut:

60zł zajęcia grupowe (3-5os.)
95zł zajęcia indywidualne

Lekcja 45 minut:

65zł zajęcia grupowe (3-5os.)
110zł zajęcia indywidualne

Więcej informacji:

Anna Grochowska – 501-256-516
Piotr Bloda – 500-044-197

plywamy@go-swim.pl

Tak pływamy!

 

Napisz do nas